Barcelona nakon preokreta ostvarila novu pobjedu
Barcelona je nakon ove pobjede ostala na prvom mjestu sa 63 boda, što je sedam više od drugoplasiranog Atletico Madrida, dok je Rayo Vallecano predzadnji sa samo 23 osvojena boda.

Upisali nova tri boda

Esmer Oštraković

Nogometaši Barcelone ostvarili su novu pobjedu u Primeri. Ovaj put sa 3:1 savladali su Rayo Vallecano na domaćem terenu.

Barca je u ovaj meč ušla kao apsolutni favorit, i teško da je bilo ko mogao očekivati da će Vallecano napraviti iznenađenje.

Ipak, gosti su ti koji su prvi došli u vodstvo. Igrača se 24. minuta kada je Tomas šokirao Nou Camp i doveo Rayo Vallecano u vodstvo. Ipak do kraja poluvremena Barcelona je došla do izjednačenja i to preko Piquea.

Do preokreta su domaći došli već nakon pet minuta igre u nastavku. Messi je pogodio sa bijele tačke u 50. minuti za vodstvo Barcelone. Konačan rezultat postavio je Suarez u 82. minuti, te je Barcelona na kraju upisala očekivanu pobjedu.