
Valencia poražena na Mestalli
Izgubio od Barcelone, pa uzeo mikrofon u ruke i ljutito poručio: "Nevjerovatno je šta se dešava"
Barcelona je sinoć pobijedila u gostima Valenciju sa 2:1 u prvom kolu nove sezone španske La Lige, a nakon meča u centru pažnje našao se trener domaćeg tima Ruben Baraja koji je bio žestoko nezadovoljan dešavanjima na Mestalli.
Utakmice između Valencije i Barcelone uvijek nam ponude velika uzbuđenja, a tako je bilo i sinoć u meču u kojem su Katalonci na kraju uspjeli da dođu do tri boda nakon preokreta.
Nakon nekoliko dobrih prilika na obje strane Šišmiši su uspjeli da povedu sa 1:0 i to u 44. minuti utakmice kada je Hugo Duro sjajno glavom pogodio mrežu gostiju nakon centaršuta Lopeza.
Činilo se da će Valencia sa vodstvom od 1:0 otići na poluvrijeme, ali je Barcelona u zadnjim sekundama sudijske nadoknade uspjela da poravna 1:1.
Katalonci su do poravnanja došli u petoj minuti sudijske nadoknade i to golom Roberta Lewandowskog kojeg je prethodno sjajno uposlio Lamine Yamal.
Do konačnog preokreta Barcelona je stigla početkom drugog poluvremena. Igrala se 49. minuta kada je sudija svirao penal za goste nakon što je Raphinha oboren u kaznenom prostoru Valencije.
Oglasi
Odgovornost s bijele tačke preuzeo je Lewandowski koji je drugim golom na utakmici postavio konačnih 1:2 i donio Barceloni vrijedna tri boda na startu nove sezone.
Međutim, na kraju utakmice između starih rivala u centru pažnje našao se trener domaćeg tima Ruben Baraja koji je bio nezadovoljan suđenjem Sancheza.
On je nakon meča javno izjavio da je siguran da je njegova ekipa oštećena jer je Barcelona trebala ostati s igračem manje. Baraja smatra da je Pau Cubarsi zbog svojih prekršaja morao biti isključen, ali se to nije desilo.
"Sudije su nas oštetile. Pau Cubarsí je naprosto morao biti isključen zbog dva žuta kartona. Nevjerovatno je šta se dešava", rekao je Baraja nakon poraza od Barcelone.
Oglasi
Međutim, takve izjave navikli smo gledati nakon okršaja starih rivala, a obično ekipa koja bude poražena na kraju ima prigovore na suđenje što je Baraja sinoć uradio odmah dok je dobio mikrofon u ruke.
Baraja je zbog svojih prigovora dobio i žuti karton u toku drugog poluvremena i to nakon Cubarsijevog prekršaja kada je smatrao da je defanzivac Barcelone morao biti isključen.
[twitter]https://twitter.com/B_crazy147/status/1824912922276962587[/twitter]
Trener Valencije oglasio se na društvenim mrežama i nakon utakmice i poručio je da je šteta što njegov tim nije uspio da ostvari bolji rezultat.
"Šteta je što nismo uspjeli da bolje izvučeno iz sjajnog timskog truda i igre. Prvo poluvrijeme nam je pokazatelj kako treba da igramo za ovaj klub. Hvala Mestalli i navijačima koji su i ovaj put bili na visini zadatka. Izvući ćemo pouke iz ovog meča i učiti na greškama", poručio je Baraja.
Una pena no haber podido hacer bueno todo el esfuerzo del equipo. El camino a seguir es el de la primera parte, con intensidad y sacrificio máximo. Gracias a Mestalla, como siempre a la altura. A sacar conclusiones, mejorar y pensar ya en el viernes en Vigo. Seguimos. 🦇 pic.twitter.com/brQG8nxXWD
— Rubén Baraja (@RubenBaraja) August 17, 2024
Valenciju već u petak očekuje utakmica drugog kola La Lige kada će u Vigu igrati protiv Celte. S druge strane Barcelona će na Montjuicu ugostiti Athletic Bilbao dan kasnije.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.