Fenomenalan meč u Istanbulu: Bešiktaš pobijedio Bašakšehir
Foto - EPA

Pet golova u derbiju

Bešiktaš je u sjajnoj utakmici savladao na gostovanju aktuelnog prvaka Bašakšehir rezultatom 3:2.

Fenomenalan meč viđen je u duelu istanbulskih rivala, a na kraju je do velika tri boda došao Bešiktaš koji predvodi vrh tabele Super lige.

Odlično su oba tima ušla u meč. Pogodili su okvir gola u uvodnim minutama, bilo je još dobrih šansi, a prvi gol je viđe u finišu prvog dijela kada za vodstvo Bešiktaša od 0:1 pogađa Larin.

Nastavak donosi zaista fenomenalan fudbal. Turuc je u 52. minuti zabio za 1:1, ali Bešiktaš do novog vodstva stiže u 68. minuti kada Welinton zabija za 1:2.

Potom u igru ulaze Edin Višća i Demba Ba, a Senegalac nakon samo šest minuta na terenu zabija gol za 2:2.

I nakon ovog gola igralo se otvoreno sa obje strane, a ključni trenutak desio se u 84. minuti kada Josef pogađa za 2:3 i pobjedu Bešiktaša.

Bešiktaš je na vrhu tabele sa 63 boda, dok je Bašakšehir na 16. mjestu sa 29 bodova.

Edin Višća je u poraženom timu igrao 20-ak minuta, dok je Ajdin Hasić meč odgledao sa klupe Bešiktaša.