Basel pred vratima grupne faze, Schalke razočarao

Play-off

Još tri susreta Play-offa Lige prvaka odigrana su večeras, a najviše razloga za zadovoljstvo ima Basel, koji je slavio na gostovanju kod bugarskog Ludogoreca sa 4:2.

Basel je do vodstva stigao u 12. minuti golom Salaha, da bi Marcelinho u 23. minuti pogodio za poravnanje rezultata na 1:1, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Nastavak susreta je pružio sjajnu utakmicu i još četiri gola. Domaći su u 50. minuti preko Stojanova došli do vodstva od 2:1,  da bi Salah u 59. minuti vojim drugim golom izjednačio na 2:2.
Basel je do kraja susreta još u dva navratapogodio mrežu bugarskkog prvaka. Sio je u 64. minuti pogodio  za 3:2, da bi u 83. minuti Schar sa penala postavio konačnih 4:2.

Schalke je u Gelsenkirchenu odigrao mršavih 1:1 sa ekipom PAOK-a. Farfan je u 32. minuti utakmice pogodio za prednost domaćeg tima, ali je veliki rezultat za PAOK obezbijedio Stoch golom za 1:1 u 73. minuti susreta.

Neriješeno 1:1 je bilo i u utakmici Steaue i Legije. Tim iz Bukurešta je poveo u 34. minuti preko Pivoccarija, da bi konačnih 1:1 u 53. minuti postavio Kosecki.