Robert Lewandowski u zadnjim sekundama Bayernu donio pobjedu u Leverkusenu

Derbi kola

Susret 13. kola njemačke Bundeslige Bayer - Bayern završen je pobjedom gostijuiz Minhena rezultatom 2:1.

Možda se očekivala i efikasnija utakmica, ali na kraj tri pogotka, a onaj treći došao je u samoj završnici, kada se činilo da je sve gotovo.

U 14. minuti Patrik Shick je na centaršut Amirija postigao golčinu uhvativši loptu na volej i Manuel Neuer je bio potpuno nemoćan u toj situaciji. Nedugo nakon toga peh za Bavarce i povreda Comana, pa je u igru morao Sane.

Brza i atraktivna igra sa dosta šansi u prvih 45 minuta, a na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1. U 43. minuti Thomas Muller je ubacio, lopta prošla sve, na kraju Lewndowskom nije bilo teško da glavom istu proslijedi u praznu mrežu,

Očekivao se nastavak dobre utakmice, još golova, ali tek jedan u zadnjim sekundama. Šansi nije nedostajalo, a najbolju je imao mladi Jamal Musiala, kada je u 79. minuti lijepim i prizemnim udarecem pogodio stativu domaćeg gola. I onda je Lewandowski na isteku vremena donio velika tri boda Bavarcima.

Bayern je sa30 bodova novi - stari lider Bundeslige, Bayer ide na drugo mjesto sa 28 bodova, koliko ima i Leipzig.

Komentari (24)

Bravo Lewa Majstore!!! Najbolji si zasluzeno i najbolji Tim je opet na Vrhu gdje i pripada naravno

Lewagolski9

Mia san Mia

Sloboda

Idu komentari Bayern u zadnjoj minuti pobjeđuje od imbecila bezumnih. Draže im Leeds gledat nego Bayern. Ako ćemo iskreno Bayern prije ove 3 ili 4 utakmice je igrao najljepši i najbolji fudbal na svijetu i u tim periodima sam viđao debile koje bi radije gledale Arsenal i Leeds. Niste se javljali kad im nijedan klub nije mogao parirati,a javljate se kad izgube ili neriješeno odigraju. To je taj mentalitet odigraš jednu utakmicu loše i gotov si, naravno to samo važi za klubove kao Bayern i da ne nabrajam dok su real i Barca zlatni pa makar se borili za opstanak njihov fudbal je najbolji. Nažalost takvo je stanje. Ko me ne razumije neka pogleda utakmicu Bayerna pa onda utakmicu man citi ili man utd ili Barc ili real razumjeti će poslije 100%

alubaba

Svako ima svoje mišljenje i treba ga poštovati i nema razloga da me zoveš imbecilom bezumnim, pa mislim, nisu se baš proslavili protiv Uniona, zar nisu?

AmarSahi

Doslovno sam dobio prijavu, zašto? Ladno je mene lik vrijeđao ne ja njega!

AmarSahi

Kako će Bayern pobjediti drugačije nego u zadnjoj minuti.

AmarSahi

Da osvojili su sve u zadnjim minutama, pokrij se idiote

Sloboda

@Sloboda To što si me nazvao idiotom ti neće napraviti argument nikako boljim. Molim bez vrijeđanja.

AmarSahi

Pa kad ovako napišeš ili ne pratiš fudbal ili si idiot, s obzirom da komentarišeš ove sportske portale pretpostavljam da pratiš fudbal znači preostaje samo da si idiot jbg

Sloboda

100% idiot. Komentarise i raspravlja nesto u sta se ne razumije

Zbristrika

@Zbristrika Molim bez vrijeđanja. To što voliš Bayern ne znači da sam ja Idiot, samo govorim činjenice. I sada znam da će ovo imati 50 dislajkova i 5 prijava od Bayernovih glupavih navijača, ali Bože moj, kada se tako pale na Bayern šta bi im ja...

AmarSahi

Pa i ta zadnja minuta je sastavni dijo Utakmice zar ne? Po meni to ne znaci nista, jedan tim na Utakmici treba jednostavno bit fokusiran na istu od prve do zadnje minute i ne gubit nadu da je moze dobit sto Bayern definitivno radi i nije slucajno najbolji Tim u Evropi. Uzmi samo cinjenicu da su zadnjih 7 Utakmica svaku gubili odnosno da Protivnik povede a nijednu od tih nisu izgubili. Eto to ti je Bayern!!

Lewagolski9

@AmarSahi ziv bio prestani vise da me prijavljes, dolaze mi stalno notificikacije (a banovati me nece zbog toga, tako da ti nr pije vode). Izvini ako sam te uvrijedio, nije mi bila namjera! Poz

Zbristrika

Ko je najbolji....samo ovo smece Gnabrija izbacit iz ekipe i to je to

bavarac88

Samo Upamecano da dođe u odbranu

Sloboda

Hajd samo objasni zasto je Gnabry smece?

Len

@Len pa mozda da pratis Bayernovu svaku utakmicu mozda bi i vidio zasto.Lik se pojavi i napravi nesto svaku petnaestu utakmicu.Ova djeca koja udju kao sto je Musiala,urade vise za 10 minuta nego on sto provede citavu utakmicu na terenu.Prati ga malo pa ces pljuvat sam sebe sto nisi vidio sta on radi na terenu.Kad je zadnju utakmicu dobro odigrao sjeti se.Jarane to je bila prva tekma protiv Schalkea i gdje je Gnabry ovih sljedecih 21 utakmicu poslije.Nema ga,ne zna sta radi nit zna sta igra na terenu...Hvala dovidjenja i prijatno

bavarac88

@bavarac88 jao jesi objasnio, svaka cast frajeru! Haha koji klokan

Zbristrika

Pratim od dolaska Salihamidzica iz Hamburga u Bayern. I cudno mi je da pored tolikih problema u odbrani tebi je Gnabry smece. Covjek je u dvanaest nastupa dao cetri gola i jednu asistenciju, naravno i gol u ligi prvaka. Prebolovao je covid nije ga dugo bilo a i pruzana je sansa Costi i Saneu. Tako da je momak sasvim korektan. Svaka cast Musiali njegovo vrijeme tek dolazi, malo po malo. Da hvala i dovidjenja postedi nas...