Golijada u Leverkusenu, Bayer izbacio Eintracht

Kup Njemačke

Bayer je u Leverkusenu večeras s 4:1 pobijedio Eintracht Frankfurt u susretu njemačkog kupa.

Sjajno je počeo meč po goste iz Frankfurta, budući da je Younes u šestoj minuti postigao pogodak za 0:1.

Međutim, u 27. minuti je jedan igrač gostiju blokirao udarac rukom u svom kaznenom prostoru, a Alario je bio siguran s 11 metara za izjednačenje.

U nastavku je Bayer bio bolji, postigao tri gola i slavio pobjedu. Tapsoba i Diaby dali su golove u prvih pola sata nastavka. Onda je, kod rezultata 3:1, Tah dobio direktan crveni karton za Apotekare.

I sa igračem manje Bayer dolazi do četvrtog gola i uvjerljive pobjede, a konačnih 4:1 postavio je Diaby svojim drugim golom večeras.