Ronaldinho, Messi i svi fudbalski čarobnjaci ušli u Floriana Wirtza: Nova magija čudesnog Nijemca!

Briljira u dresu Bayera

Haris Zilić

Poluvrijeme je na utakmici devetog kola Bundeslige između Bayer Leverkusena i Freiburga koja ponudila veoma zanimljiv i otvoren fudbal kao i dosta prilika.

Domaći na poluvremenu vode 1:0 i krunisali su bolju igru, tako da imaju zasluženo vodstvo.

Apotekari su do gola došli u 36. minuti i to na kakav način.

Mladi 20-godišnji klorian Wrirtz igra u životnoj formi, a to je demonostrirao i večeras.

Odbrana Freiburga je izgledala smiješno, Wirtz je fudbalere gostujućeg tima bacao poput čunjeva i na kraju rutinski pogodio za 1:0.

Slalom koji podsjeća na najveće majstore fudabal.

Pogodak maldo njemačkog fudbalera možete pogledati OVDJE.

Wirtz se vratio nakon teške povrede i svi su mislili da će povreda usporiti njegov razvoj i karijeru.

Odmah je na startu ove sezone demantovao sve teoretičare.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Izabranici Xabija Alonsa iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje, a pomenutom mladom fudbaleru iz dana u dan raste cijena.

Bayer ako večeras dobije ostaje lider Bundeslige sa dva boda više od minhenskog Bayerna.