Asmir Begović i Bournemouth na vrhu Championshipa

Bh. reprezentativac odradio 90 minuta

A. Beganović

U okviru 4. kola Championshipa do treće pobjede i prvog mjesta na tabeli stigao je Bournemouth našeg Asmira Begovića.

Bournemouth je gostovao kod Coventryja i slavio je sa 3:1. Već u 7. minuti preko Lerma ekipa našeg Begovića je stigla do prednosti, no šest minuta prije odmora Godden je izjednačio sa bijele tačke.

Na otvaranju drugog dijela, tačnije u 51. minuti Gosling postiže pogodak na novu prednost Bournemoutha, a isti igrač je devet minuta kasnije pogodio za konačnih 3:1.

Dvadeset minuta prije kraja Hamer je dobio crveni karton, pa gostima nije bilo teško da sačuvaju stečenu prednost.

Begović je odradio svih 90 minuta, a Bournemouth nakon četiri kola ima 10 bodova i nalazi se na čelu tabele.