
Belgijanci se pripremaju u SAD
Košarkaška reprezentacija Belgije, protivnik našim košarkašima u baražu za odlazak na Evropsko prvenstvo, počela je sa pripremama u SAD.Selekcija Belgije okupila se jučer u Dallasu, gdje je započela sa pripremama za predstojeće utakmice baraža. Belgijska košarkaška reprezentacija nalazi se u grupi A zajedno sa Bosnom i Hercegovinom i Portugalom.
Selektor košarkaške reprezenatcije Belgije na okupljanje je pozvao 14 košarkaša: Didier Mbenga, Sam Van Rossom, Lionel Bosco, Domien Loubry, Doum Lauwers, Roel Moors, Randy Oveneke, Thomas Dreesen, Jef Van der Jonckheyd, Sacha Massot, Maxime Dezeeuw, Christophe Beghin, Kristof Ongenaet i Yannick Driesen.
Belgija će nakon povratka na Stari kontinent odigrati sedam prijateljskih utakmica sa Francuskom, Austrijom, Češkom i sa Novim Zelandom i Bugarskom po dva susreta.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.