Benzema zaledio „Geoffroy Guichardu“
Pogodio za tri boda: Karim Benzema

Le Championnat, 4. kolo

Na stadionu „Geoffroy Guichardu“ veliki derbi odigrali su Saint Etienne i Lyon. Golom Karema Bezneme gosti su slavili sa 1:0. Do kraja meča zeleni“ su izvršili pravu opsadu gola prvaka Francuske, ali se rezultat nije mijenjao, na veliku žalost dobro popunjenih tribina.
Naš Miralem Pjanić bio je solidan, a u 75. minutu zaradio je žuti karton.

Iako su u ovom trenutku kandidati za najviši plasman u Le Championnatu, a pominju se kao mogući nasljednici Lyona fudbaleri Bordeauxa pretrpjeli su poraz u 4. kolu od „fenjeraša“, ekipe Lillea sa 1:2.
Žirondinci su sjajno otvorili meč i golom Cavenaghija iz 28. minuta imali su 1:0. No, domaći se nisu predavali i preko Michela Bastosa (31) izjednačili su rezultat. Konačno, u 76. minutu Obreniak je pogodio za prvu objedu Lillea kojom se nekadašnji član Lige prvaka popeo na 15. mjesto.
Toulouse i Rennes odigrali su zanimljiv meč kojem su nedostajali golovi. Najbolju priliku za goste propustio je Fanni čiji je udarac u 78. minuti zaustavila  prečka.