Bešiktaš ponovo na vrhu, kiks Fenera

Turska Superliga

Bešiktaš je današnjom pobjedom nad Erciyessporom preuzeo lidersku poziciju u Turskoj.

Bešiktaš i Slaven Bilić igraju ove sezone sjajno i 17. pobjedu upisali su protiv Erciyesspora i to izuzetno uvjerljivo, rezultatom 5:1.

Tore, Ba, Sahan, Pektemek i Ramon su bili strijelci za crno-bijele, a Roy Drenthe jedini za goste.

Bešiktaš sada ima 54 boda, dva više od Galatasarayja, te četiri od Fenerbahčea, koji je danas poražen u gostima kod Genclerbirligija s 2:1. Petrović je Genclerbirligi doveo u vodstvo u 37. minuti, da bi Topal u 72. minuti izjednačio na 1:1, a El Kabir u 87. pogodio za trijumf domaćih.

Potražite više informacija na temu Super Lig:

Nešto ranije je Eskisehirspor savladao s 2:0 Mersin, a strijelci su bili Ozturk i Sismanoglu.

Turska Superliga, 24. kolo:
Eskisehirspor - Mersin 2:0 (Ozturk 25, Sismanoglu 35)
Bešiktaš - Erciyesspor 5:1 (Tore 25, Ba 34 - penal, Sahan 45, Pektemek 77, Ramon 79/ Drenthe 48)
Genclerbirligi - Fenerbahče 2:1 (Petrović 37, El Kabir 87/ Topal 72)