Bh. košarkaši se revanširali Crnogorcima
Povratak Džedaja: utrpao 14 poena Crnogorcima

Pripremne utakmice bh. reprezentacije

Košarkaši Bosne i Hercegovine večeras su potpuno nadigrali goste iz Crne Gore i po isteku četrdeset minuta igre slavili sa visokih 89:69.

Povratak Jasmina Hukića i Nihada Đedovića, te dolazak JR Bremera dao je jednu potpuno drugačiju, mnogo lijepšu, sliku naše nacionalne vrste koja je od prve do poslijednje minute dominirala na svom parketu.

Nedostatak visine i snage pod obručem, naši košarkaši u prvom poluvremenu kompenzirali su sjajnim vanjskim šutem (48% šut za 3 poena). Početkom susreta nepogrješivi su bili Bajramović, Ikonić, Opačak i Đedović, pa već nakon pet minuta igre Kikanović pogađa koš uz faul i naša reprezentacija dolazi do dvocifrene prednosti (25:13).

S druge strane, Crnogorci su sve lopte gurali pod koš, gdje naši nisu imali pravog rješenja za Pekovića i Drobnjaka, koji su održavali goste u životu. Međutim, nije to bilo dovoljno za neki značajniji rezutat protiv razigrane bh. selekcije i na pauzu između dva poluvremena otišlo se kod rezultata 45:35.

BiH - Crna Gora 89:69
(30:17, 15:18, 20:14, 24:20)

SARAJEVO - KSC SKenderija, Mala dvorana. Utakmica zatvorena za javnost. Sudije: Bijedić Duškaj, Bilić. (svi Crna Gora)
BiH: Gordić, Opačak 12, Milošević 5, Bremer 2, Ikonić 11, Nešović, Milošević, Hukić 2, Jazvin 18, Kikanović 5, Teletović 8, Bavčić 2, Đedović 14, Bajramović 15. Selektor: Mensur Bajaramović.
Crna Gora: Bogavac, Jeretin 5, Bakić 2, Golubović 1, Cook 7, Vraneš, Nikolić 8, Koljević 4, Peković 23, Maraš 2, Drobnjak 5. Selektor: Duško Vujošević.
U nastavku, Mensur Bajramović potpuno je nadmudrio svog kolegu Vujoševića. Nije se čekalo da šutevi iz vana prestanu ulaziti, već u drugo poluvrijeme ulazimo sa drugačijom koncepcijom igre. Duplo više prostora nego u prvom dijelu dobio je Jazvin koji se pokazao kao odličan čep za centre Crne Gore, ali i sjajno rješenje u napadu. Igra gostiju polako se raspala, a do kraja susreta žuto-plavi su se potpuno raspucali izmamivši aplauze nekih stotinjak gledalaca, novinara i fotoreportera koji su se uspjeli ubaciti na tribine ove, za javnost zatvorene, trening utakmice.

Slijedeći susret protiv iste ekipe naša reprezentacija igraće već sutra.