Bh. reprezentacija od sutra na Adecco kupu u Ljubljani

U sklopu priprema za EP

Bh. reprezentacija od sutra na Adecco kupu u Ljubljani

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine će u okviru priprema za nastup u kvalifikacijama za EP od petka učestvovati na turniru Adecco kup u Ljubljani.

Utakmice će biti igrane u dvorani Stožice, a osim reprezentacije BiH učestvuju još tri bivše jugoslavenske republike: Slovenija, Hrvatska i Srbija.

Bit će to drugi turnir na kojem nastupa reprezentacija BiH u okviru priprema, nakon nastupa u Italiji gdje je ostvarila pobjedu i dva poraza.

Prvi meč izabranici selektora Aleksandra Petrovića igraju u petak protiv domaće selekcije. Dan kasnije sastaju se sa Srbijom, dok u nedjelju igraju s Hrvatskom.
 
Raspored mečeva na Adecco kupu:

Petak, 3. avgusta:
18.00: Hrvatska - Srbija
20.45: Slovenija - Bosna i Hercegovina

Subota, 4. avgusta:
18.00: Srbija - Bosna i Hercegovina
20.45: Slovenija - Hrvatska

Nedjelja, 5. avgusta:
18.00: Slovenija - Srbija
20.45: Bosna i Hercegovina - Hrvatska

Košarkaši BiH već su sa Slovenijom odigrali jednu trening utakmicu, u kojoj su u srijedu poraženi sa 90:87. Treba dodati da je bh. tim u ovom meču bio oslabljen neigranjem Mirze Teletovića zbog povrede palca. Osim najboljeg bh. igrača nije nastupio ni Mašić koji je dobio udarac u butni mišić.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.