Bh. rukometaši izgubili od Srbije

U-18 Evropsko prvenstvo

Kadetska rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, nakon dvije pobjede, protiv Mađarske i Slovačke, doživjela je večeras poraz od Srbije.

Izabranici selektora Aleksandra Dugića izgubili su rezultatom 26:43, te će se 16. avgusta boriti za 11. mjesto. Otvaranje utakmice nije nagovještavao debakl naših mladih rukometaša. Nakon uvodnog ispitivanja snaga, u kojem su se bolje snašli naši rukometaši i držali gol, do dva prednosti, Srbijanci su uspjeli izjednačiti na 9:9. Do poluvremena reprezentativci Srbije napravili su seriju od 8:2 i na odmor se otišli pri rezultatu 11:18. I u drugom poluvremenu protivnik je dominirao parketom te na kraju slavio ubjedljivu pobjedu sa 17 golova razlike (26:43).

U duelu za 9. mjesto u subotu će snage odmjeriti Srbija i Slovenija, a naš tim će se istog dana za 11. mjesto boriti protiv Mađarske.