Juniori na korak od Elitne runde kvalifikacija

Remi protiv Irske

Juniorska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas protiv Republike Irske 1:1 i došla je na korak od plasmana u Elitnu fazu takmičenja.

Duel koji se igrao na turniru u Bugarskoj donio je dosta izjednačen meč, a na kraju pobjednika nije bilo.

Irska je prva stigla do vodstva u ovom susretu. Igrala se 26. minuta kada mrežu bh. tima pogađa Kenny za 1:0.

Do izjednačenja nacionalni tim Bosne i Hercegovine dolazi u 43. minuti. Napadač Crvene zvezde Aleksandar Kahvić zabija za 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku oba tima imaju određene pokušaje. Ipak, promjene rezultata nije bilo i ostalo je 1:1.

Obje selekcije nakon dva kola imaju po četiri boda i nalaze se jaki blizu plasmana u narednu fazu takmičenja.

Bh. tim treba bod u posljednjem kolu protiv Crne Gore koja je pobijedila Bugarsku sa 1:0.