Bilić nadmudrio Wengera, West Ham šokirao Arsenal

Arsenal izgubio od West Hama

Fudbaleri Arsenala loše su otvorili novu sezonu u engleskoj Premier ligi. Topnici su u prvom kolu poraženi na Emiratesu od gradskog rivala West Hama s 2:0.

Novi menadžer West Hama Slaven Bili potpuno je nadmudrio Arsenea Wengera. Zatvorenom igrom su uspjeli sačuvati svoj gol, te su kaznili sve greške Arsenala.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu je propustio Aaron Ramsey, koji je pogodio prečku, da bi u 43. minuti West Ham stigao do vodstva.

Payer je ubacio, a Cheikhou Kouayate koristi lošu intervenciju Petra Čecha, te pogađa za prednost Čekićara od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a nastavak susreta donosi još jedan gol u mreži domaćeg tima.

U 57. minuti susreta Mauro Zarate sjajno šutira sa 20-ak metara, te matira loše postavljenog Čecha za prednost od 2:0.

Pokušavao je Arsenal do kraja da se vrati u meč. Ipak, nisu uspjeli da stvore ozbiljnu šansu, te je do kraja ostalo 2:0 za West Ham.

U još jednom današnjem susretu, Newcastle i Southampton su odigrali meč bez pobjednika (2:2).