Bilić vodi West Ham ka Ligi prvaka, novi šok za Topnike

Premier liga, 28. kolo

Fudbaleri Arsenala poraženi su večeras na Emiratesu od ekipe Swanseaja rezultatom 2:1.

Tim Arsenea Wengera dobro je ušao u meč i pogotkom Joela Campbella su poveli nakon 15 minuta igre.

Međutim, radost domaćih nije dugo trajala. U 32. minuti Wayne Routledge je izjednačio rezultat na 1:1, što je bio rezultat nakon prvih 45 minuta.

Pravi šok za Arsenal dogodio se u 75. minuti Ashley Williams je pogodio mrežu domaćeg tima za pobjedu gostiju iz Velsa od 2:1.

Ekipa West Hama potpuno se uključila u borbu za Ligu prvaka. Oni su večeras na svom terenu savladali gradskog rivala Tottenham s 1:0.

Jedini gol na meču postignut je nakon sedam minuta igre. Pogodio je Antonio za veliko slavlje domaćih navijača.

West Ham se tako uključio u borbu za Ligu prvaka, dok je Tottenham ostao tri boda iza Leicestera.