Bjelorusija prejaka
Novi poraz bh kadeta

M. Maksimović

Muška kadetska reprezentacija je i treći put poražena na Evropskom prvenstvu B Divzije. U drugoj utakmici razigravanja za plasman od 1-8 mjesta Bjelorusija je savladala BiH 75:62.

Nakon ovog poraza naši košarkaši ostaju bez plasmana u polufinale, a u nastavku takmičenja prvi naredni protivnik je selekcija Slovenije.

Nakon što smo protiv Bjelorusije dobili prvu četvrtinu 19:12 uslijedio je period slabe igre, pa su na poluvremenu Bjelorusi imali čak 12 poena prednosti 27:39. Drugu četvrtinu su Bjelorusi dobili sa nevjerovatnih 8:27. U drugom dijelu su Bjelorusi bez većih problema održavali stečenu prednos do krajnjih 75:62.

Tri su igrača u reprezentaciji BiH postigla deset ili više poena. Najefikasniji je bio Đorđe Mičić dok je Ranko Ivić dodao 13 poena. Adis Drina  je ostvario double- double učinak uz 10 poena, imao je i 10 skokova.Prvo ime u pobjedničkoj ekipi je bio Vitali Liutych sa 21 poenom i 8 skokova.