Blatter zadovoljan: Sistemi za gol liniju djeluju

Testiranja na Svjetskom klupskom prvenstvu

Blatter zadovoljan: Sistemi za gol liniju djeluju

Predsjednik Međunarodne nogometne federacije (FIFA) Sepp Blatter zadovoljan je rezultatima testiranja novih tehnologija za gol - liniju, koja se obavljaju na svjetskom klupskom prvenstvu u Japanu, prenose mediji.

 "Konačnu ocjenu ćemo lakše dati nakon nedjeljne finalne utakmice. Dosada nismo imali poteškoća i možemo reći da sistem djeluje. Sudije su bile zadovoljne jer im tehnologija omogućava da ne pogriješe u ključnim situacijama susreta'', kazao je Blatter.

 

Fifa je krajem oktobra potpisala ugovore s dva preduzeća za razvoj i upotrebu tehnologije koja će u spornim situacijama poslužiti za određivanje da li je lopta prešla gol - liniju ili ne. Preduzeća su razvila sistem koji radi na osnovu kamera ''Hawk Eye'' i ''GoalRef'' koji koristi magnetno polje. 

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.