Bod za Pandžu i Dialibu

Jupiler liga, 14. kolo

Večeras je odigrano pet utakmica 14. kola belgijske Jupiler lige, au nama najzanimljivijem susretu Mechelen za koji nastupaju Boris Pandža i Boubacar Dialliba, remizirao je na svom terenu sa Waregemom 1:1.

Gosti su do prednosti došli prekoa Marevala u 51. minuti utakmice, da bi bod Mechelenu donio Gorius sa penala u 86. minuti utakmice. Oba naša fudbalera su odigrala svih devedeset minuta.

Najubjedljiviju pobjedu upisao je Gent i to na gostovanju kod Kotrijka sa 4:0, dok je Genk sa 3:0 savladao Westerlo.

U ostalim susretima Mons je sa 2:1 bio bolji od Liersea, dok su Lokeren i Beershot remiziali, odigravši 1:1.