Remi Borca protiv Arsenala u Antaliji

Nismo vidjeli golove

Eldar Ganibegović

Banjalučki Borac remizirao je danas u prijateljskoj utakmici protiv Arsenala iz Tule 0:0.

Ovo je već drugi remi bh. šampiona u Antaliji nakon što je u prvom pripremnom meču odigrao 2:2 s Akronom.

Borac je nešto bolje otvorio utakmicu. Prvo je Brkić šutirao, a onda je Jović u 10. minuti slabo šutirao i Rusi to izbijaju s gol linije.

Četiri minute kasnije prva odbrana Ćatakovića i to nakon nešto slabijeg šuta Tkačeva.

Nismo vidjeli previše prilika do kraja prvog poluvremena. Arsenal je bio nešto agilniji, a najviše je pokušavao Kangva.

Na otvaranju drugog dijela igre pomenuti Kangva šutira iz slobodnjaka, ali Ćataković je bio na visini zadatka.

U 74. minuti sjajna šansa za Banjalučane. Vojnović je povukao naprijed, dodao za Čavića, ovaj šutira s ivice šesnaesterca, no golman ruske ekipe brani krajnjim naporom.

Minut kasnije jedna odbijena lopta u šesnaestercu Arsenala mogla je završiti u njihovoj mreži, no to se nije desilo.

U 80. minuti Pavlović griješi, lopta mu prelazi preko noge, ali je na kraju nekako uspijeva izbaciti s gol linije. Do kraja bez većih uzbuđenja i ostalo je 0:0.

FK Borac: Ćetković, Vojnović, Bošnjak, Kujundžić, Brkić, Zurakovski, Ćorić, Meleg, Jović, Cvijanović, Lukić.

Rezerve: Pavlović, Milojević, Drca, Begić, Račić, Erić, Subić, Cucin, Jotić, Ajaz, Čavić, Moraitis, Vušurović.