Borac potpuno nemoćan u Bijeljini

Radniku razbio rivala

M. Šljivak, foto: E. Dindić

Radnik je u 19. kolu Premijer lige BiH u Bijeljini dočekao banjalučki Borac i na kraju je upisao sigurnu pobjedu rezultatom 3:0.

Domaći ofanzivno ulaze u ovaj meč i već su nakon 17 minuta su stvorili dva gola prednosti.

Do vodstva stižu u desetoj minuti. Sjajnu akciju domaćeg tima završava Dino Beširević za prednost od 1:0.

Sedam minuta kasnije novi gol u mreži Savatovića. Irfan Hadžić gotovo iz mrtvog ugla pogađa nakon prodora po lijevoj strani za sigurnih 2:0.

Prijetio je Radnik i nakon ovih golova. Nekoliko opasnih situacija viđeno je pred golom gostiju koji su prvi šut imali tek u 28. minuti. Radulović šutra iz slobodnja, Lučić sjajno brani.

Do kraja prvog poluvremena Hadžić je u još jednoj šansi, ali njegov prizemni udarac brani Savatović i na odmor domaći odlaze sa dva gola prednosti.

Prvu pravu šansu u nastavku meča viđena je tek u 70. minuti. Mahir Karić šutira sa 20-ak metara, ali njegov udarac zaustavlja stativa.

Do kraja Radnik postiže i treći gol. Igrala se 87. minuta kada je rezervista Bradonjić postavio konačnih 3:0.