Klafurić nije bio raspoložen za priču, Marinović dao komentar u svom stilu

Nakon meča između Veleža i Borca

Haris Zilić

U devetom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je na Gradskom stadionu u Banjoj Luci savladao Velež rezultatom 2:0 u jednoj borbenoj fudbalskoj predstavi.

Strijelci za Borac bili su Kvržić u 51. minuti i Vranješ u četvrtoj minuti sudijske nadoknade vremena.

Po završetku meča prve komentare dali su treneri oba tima Vinko Marinović i Dean Klafurić.

Prvi je riječ imao strateg Veleža, Dean Klafurić.

"Sve ste opisali, tako je bilo", rekao je Klafurić kratko na početku izlaganja nakon postavljenog pitanja od strane novinara Arena Sport i dodao:

"Teško je igrati protiv ovakve ekipe na gostujućem terenu. Mogu samo pohvaliti igrači. Ako govorimo o fudbalu, pokazali smo više od Borca. Imali smo svoje šanse."

Zatim je izjavu dao i Vinko Marinović trener Borca.

"Ostvarili smo sedam uzastopnih pobjeda, čestitam igračima na uspjehu. Držali smo utakmicu pod kontrolom. U drugom smo poluvremenu dali gol i čekali situaciju za drugi, on je došao u samom finišu utakmice", rekao je Marinović i dodao:

"Dosta teške tri utakmice za igrače, nema odmora idemo se dalje spremati za GOŠK."

Nakon ove utakmice Borac ostaje prvi na tabeli s 21 bodom, po pet više od Sarajeva i Širokog Brijega, dok je Velež na petoj poziciji s 14 osvojenih poena.

Deseto kolo Borcu donosi gostovanje u Gabeli kod GOŠK-a, dok će Velež u Mostaru biti domaćin ekipi Posušja.