Neymar i Mbappe imali svoj show, Bordeaux se kasno probudio

PSG slavio u gostima

U 13. kolu Ligue 1 duel su odigrali stari rivali Bordeaux i PSG.

Gosti iz Pariza opravdali su večeršanju ulogu favorita i slavili sa 2:3, a meč su obilježili Brazilac Neymar i francuska zvijezda Kylian Mbappe.

Neymar je postigao dva majstorska gola u 26. i 43. minuti, a oba puta asistent je bio Mbappe.

Nakon dvije asistencije Mbappe u 63. minuti pogađa za 0:3 na asistenciju Wijnaldum.

Na 1:3 smanjio je Elis golom u 79. minuti, asistirao mu je Adil, a domaćini su još ublažili poraz u drugoj minuti sudijske nadoknade vremena kada je Niang pogodio na asistenciju Brianda.

Nakon 14 odigranih kola PSG ima 34 boda što je deset više od drugoplasiranog Lensa koji je hit sezone u francuskoj Ligue 1. Sa druge strane Bordeaux je na 16. pzoiciji sa 12 bodova, što je samo tri više od opasne zone.