Borussia demolirala Paderborn!

Velika pobjeda

E. Oštraković

Nogometaši Borussije Dortmund ostvarili su visoku pobjedu na gostovanju kod Paderborna u okviru 29. kola Bundeslige.

Gosti su bili favoriti, ali prvo poluvrijeme nije dalo ni naslutiti da bi se nešto ovako moglo dogoditi.

Naime, u prvom poluvremenu nije viđen neki lijep nogomet, te se na odmor otišlo bez postignutog gola na obje strane.

A u drugom poluvremenu čak sedam golova. Poveli su gosti u 54. minuti preko Hazarda, a samo tri minute kasnije bilo je 0:2, gol je postigao Sancho.

Domaća ekipa se vratila u igru u 72. minuti kada je veliku grešku napravio sudija koji je dosudio penal za domaće. Gol je tada postigao Hunemeier.

Ipak, dva minuta kasnije Sancho postiže gol za 1:3 i tada se Paderborn raspao. Hakimi je u 85. minuti pogodio za 1:4.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Posljednja dva gola postigli su Schmelzer u 89. minuti, te Sancho u 91. minuti kojim je kompletirao hat-trick.

Borussija Dortmund je sada na drugom mjestu sa sedam bodova manje od prvoplasiranog Bayerna, dok je Paderborn na posljednjem mjestu sa 19 osvojenih bodova.

Zaprati Borussia Dortmund, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: