Brighton nije uspio: Sheffield se primakao Premiershipu

Sheffield u finalu doigravanja

U sjajnoj utakmici Brighton i Sheffield Wednesday su remizirali, pa su gosti prošli u finale doigravanja za plasman u Premiership.

Brighton je u Sheffieldu poražen s 2:0 u prvoj utakmici polufinala doigravanja za ulazak u Premiership.

Nadali su se domaći pobjedi od dva gola razlike i eventualnim produžecima u najgorem slučaju, no nisu uspjeli.

Poveli su golom Dunka u 19. minuti, otvorila im se šansa, ali je Wallace desetak minuta kasnije glavom pogodio za 1:1 i to je bio konačan rezultat.

Uslijedio je žestok pritisak Brightona, stvarale su se prilike pred golom Sheffielda, posebno u finišu prvog dijela, no pogodaka više nije bilo.

Sheffieldu će rival u finalu doigravanja biti najvjerovatnije Hull, osim ako Derby u revanšu ne nadoknadi 0:3.

All Goals HD - Brighton 1-1 Sheffield Wednesday... by fantasticfootball