Najluđa utakmica sezona odigrana je u Engleskoj: Sedam golova i filmski preokret u produžecima

Duel FA Cupa

H. Zilić

Najluđa utakmica sezone dolazi nam iz Engleske i to iz prve runde FA Cupa.

Bristol Roversi u ponovljenom meču ugostili su Oxford i utakmica je zavrešna 1:1, pa se pobjednik odlučivao u produžecima.

A u produžecima ludnica za pamćenje.

Oxford je pove sa 1:3 golovima Bodina u 91. i Seddona u 93. minuti.

Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 110. minute i obzirom da je deset minuta ostalo do kraja produžetaka većina je pomislila da je to kraj za Bristol Roverse uu FA Cupu, a onda ludilo.

Spence u 111. minuti pogađa za 2:3, a Collins u 115. minuti pogađa za 3:3.

Šlag na tortu ove nevjerovatne utakmice postavio je Spence golom u 118. minuti za veliki preokret Bristola, trijumf od 4:3 i plasman u drugom kolo najstarijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Roversi će u drugoj rundi odmjeriti snage sa Suttonom.