Brotnjo deklasirao Stolac

Druga liga Jug, 22. kolo

Nogometaši Brotnja iz Čitluka pregazili su kao gosti Stolac s 8:0 u susretu 22. kola Druge lige FBiH, grupa Jug.

Samo jedan gol viđen je u prvom dijelu ovog meča. Matej Skoko je u 21. minuti pogodio za 1:0, a isti igrač je postigao još dva gola u nastavku meča.

Pored njega, Julijano Marić je postigao dva gola, a u strijelce su se još upisali Penava, Bencun i Šarac za uvjerljivu pobjedu ekipe iz Čitluka koja će vjerovatno od naredne sezone igrati u Prvoj ligi Federacije BiH.

Još dva susreta 22. kola odigrana su danas. Posušje je slavilo kao gost protiv Tomislava s 2:0, dok je Turbina u Jablanici savladala Neum s 3:1.

Druga liga Jug, 22. kolo:

Tomislav - Posušje 0:2 (Bilać 69', Begić 81')

Turbina - Neum 3:1 (Bešić 4', Šoše 25', Keskin 67' / Matić 90+5')

Stolac - Brotnjo 0:8 (Skoko 21', 59', 69', Penava 51', Bencun 62', Marić 64', 76', Šurac 82')