Budućnost i Radnički prvenstvo otvorili pobjedama

Druga liga Sjever, 1. kolo

Danas je odigrano pet utakmica 1. kola Druge lige Sjever, a najveći favoriti za plasman u Prvu ligu, ekipe Budućnosti i Radničkog došle su do pobjeda na svom terenu.

Budućnost je s 5:0 pobijedila Mladost iz Malešića. Do uvjerljivog trijumfa tim iz Banovića je vodio Ćamil Smajlović, koji je postigao tri gola.

Otvorio je golijadu u trećoj minuti pogotkom za 1:0, da bi u 28. minuti Muhamed Mujić povećao prednost domaćeg tima.

Smajlović je u 41. minuti drugim golom danas povisio na 3:0, da bi isti igrač u 77. minuti pogodio za 4:0.

Konačnih 5:0 u nadoknadi vremena postavio je Esmin Idrizović.

Radnički je u Lukavcu s 2:0 savladao Prokosoviće.

Oba gola u ovom meču postignuta su u drugom poluvremenu. Otpor gostiju slomio je u 51. minuti Semir Aljukić koji je s penala pogodio za 1:0, da bi u 72. minuti Almis Kasumović postavio konačnih 2:0.

Domaći su meč završili s igračem manje jer je u 77. minuti isključen Almedin Mahovkić.

Gostujući trijumf ostvarila je Seona i to u Kalesiji kod Bosne. Gol vrijedan tri boda postigao je Sead Havić s penala u 90. minuti.

Domaće pobjede ostvarile su Gradina i Dizdaruša. U Srebreniku je Gradina pobijedila Lokomotivu s 3:1, dok je Dizdaruša savladala Priluk s 1:0.