Burnley šokirao Chelsea
Junak utakmice Brian Jensen

Drugoligaš Burnley kreirao senzaciju

M. Maksimović

U srijedu su odigrane tri utakmice 4. kola Carling kupa. Za veliko iznenađenje se pobrinula ekipa Burnleya koja je eliminisala Chelsea. Petoplasirana ekipa Championshipa je  nakon boljeg izvođenja jedanesteraca slavila na Stamford Bridgeu 5:4, nakon 120 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Chelsea je poveo golom Drogbe u 29. minuti i minimalno vodstvo je držao sastav trenera Scollaria sve do 60. minute kada rezervista Ade Akinbiyi pogađa za 1:1. Akinbiyi je u igru ušao u devet minuta ranije.

Kod izvođenja jedanesteraca u junaka utakmica je izrastao goloman Burnleya koji je zaustavio udarce prvo Waynea Bridgea u drugoj seriji te odlučujući Obi Mikela u šestoj seriji. Burnley je mogao slaviti i seriju ranije, ali je Chelsea u život vratio Wade Elliott koji je bio neprecizan. Srećom po njega samo na kratko.

Tottenham je u vrlo kratkom periodu ponovo pobjedio Liverpool, ali je ovaj put protiv sebe imao Benitezeovu drugu ekipu. Na White Hart Lineu smo tako vidjeli u prvoj postavi Liverpoola, golmana Cavalleria, zatim Brazilca Lucasa Leivu, veznjaka Damiena Plessisa...

Naravno to ne umanjuje odličnu igru ekipe Tottenhama. Ekipa Harrya Redknappa je odigrala odlično završnicu prvog poluvremena, a Reedse je načeo Roman Pavlyuchenko u 38. minuti. četiri minute kasnije Jamie O'Hara gura u šansu Fraizera Campbella koji svoju priliku ne propušta realizirati.
Do odlaska u svlačionice Fraizer Campbell je još jednom zatresao mrežu Cavalleria. Golijada za sa kraja prvog dijela nastavila se i na početku drugog poluvremena.

Prvo je Damien Plessis u 49. minuti smanjio na 3:1, ali je Tottenham opet dvije minute kasnije imao tri gola prednosti, svoj drugi gol je postigao Pavlyuchenko. Liverpool je u 60. minuti opet zabio iz prekida, tačnije nakon kornera, gol je postigao iskusni Sami Hyypia. Golova u posljednjih pola sata nije bilo, a dobru fudbalsku predstavu je pokvarila povreda golmana Tottenhama, Gomeza koji je u jednom duelu sa Degenom zaradio težu povredu, pa ga je od 75. minute zamijenio iskusni Cesar. Iako režiseri prenosa u Engleskoj ne smiju prikazivati teško povrijeđenog igrača, po reakcija igrača Tottenhama se moglo vidjeti koliko je situacija sa Gomezom ozbiljna.

Dva gola u samo pet minuta bila su dovoljna Blackburnu da eliminiše Sunderland.
Utakmica je odigrana na '' Stadionu svjetlosti, a sva tri gola su postignuta u periodu od 65. do 71. minute. Santa Cruz je zabio za 0:1 u 65. minuti, a u 70. minuti za 0:2 strijelac je bio Phil Bardsley, Bardsley je postigao autogol. Uspjeli su domaći relativno rano smanjiti golom Kenwynea Jonesa u 73. minuti, ali do kraja nisu izborili produžetke.