Čarolija Aduriza zaledila Velodrome, nula Liverpoola

Evropska liga

Athletic Bilbao savladao je kao gost Marseille s 1:0 u susretu šesnaestine finala Evropske lige.

Jedan gol je presudio meč na Velodromeu, ali bio je čudesan. Igrala se 54. minuta kada je Aritz Aduriz spektakularno pogodio sa 35 metara za pobjedu baskijskog velikana.

Ekipa Liverpoola remizirala je na gostovanju kod Augsburga (0:0).

Dobar meč odigrala su ova dva tima. Prilika je bilo, ali su mreže do kraja mirovale, te je meč završen s nepopularnih 0:0.

Turski velikan Galatasaray dočekao je ekipu Lazija, a na kraju pobjednika u ovom duelu nije bilo, 1:1.

Oba pogotka postignuta su na samom otvaranju meča. Sarioglu je u 12. minuti pogodio za 1:0, da bi samo devet minuta kasnije Milinković-Savić postavio konačan rezultat susreta 1:1.

Senad Lulić je za goste igrao do 90. minute.

Sparta iz Praga je pogotkom Juliusa savladala ruski Krasnodar s 1:0.