Častan oproštaj od Evrope
Najbolja igračica „Želje“ u dosadašnjem dijelu sezone: Nataša Mikić

FIBA Eurocup, 5. kolo

Častan oproštaj od Evrope

Košarkašice Željezničara imaju vjerovatno posljednju priliku da se u ovogodišnjem izdanju FIBA Eurocupa domognu barem jedne pobjede koja im neće mnogo donijeti u plasmanu jer su izgubile šanse za prolazak u šesnaestinu finala.

Večeras će u dvorani „Ramiz Salčin - Mojmilo“ (20.30 sati), u 5. kolu Grupe I gostovati latvijski Cesis koji je u prvom susretu slavio 88:66. Izabranice Mensure Hadžić imaće težak zadatak da zabilježe trijumf, no uz podršku navijača nije nemoguće osvojiti prve bodove.

U drugom susretu koji je i derbi Grupe I sastaće se Lavezzini Basket iz Parme i grčka Ravenna Esperides Khalitea. Obje ekipe imaju omjer 3-1 i pobjedniku će pripasti prva pozicija uoči nastupa u narednom krugu. Cesis je na trećem mjestu sa 2-2, dok je „Željo“ posljednji (0-4).

Prošle sezone bh. prvak igrao je u grupi sa Bešiktašom, Panioniosom i Vojvodinom i ostvario je tri pobjede, uz isto toliko poraza što je bilo dovoljno za prolazak u 1/16 finala gdje je francuski Tarbes ipak bio prejak.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.