Kvesić i Bristrić junaci Olimpije

Tim iz Ljubljane suvereno gazi prema tituli

H. Zilić

Olimpija nastavlja put prema novoj tituli šampiona Slovenije, a večeras slave bh. fudbalere. Dominacija tima iz Ljubljane je nevjerovatna u tekućoj sezoni.

U 27. kolu slovenske prve lige kao gosti u derbiju su savladali Celje rezultatom 0:1.

Olimpija je do trijumfa došla u 89. minuti, a heroj je bio mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Admir Bristrić.

Naš fudbaler je u igru ušao u 75. minuti umjesto Rui Pedra, a u 83. minuti pogodio za veliki trijumf Zmajčeka.

Kod Bristrićevog gola učestvovao je još jedan fudbaler riječ je o Mariju Kvesiću koji je upisao asistenciju.

Za Bristrića je ovo bio treći gol u sezoni, a sa druge strane Kvesić nastavlja sa sjajnim partijama.

Kvesić sada na kontu ima 11 golova i pet asistencija i jedan je od najkorisnijih fudbalera slovenskog prvenstva.

Olimpija je ostala lider na tabeli, sada imaju 63 boda.

Čini se da tim iz Ljubljane suvereno gazi prema tituli jer imaju čak 16 bodova više od prvog pratioca i velikog rivala ekipe Maribora.

Potražite više informacija na temu 1. liga Slovenije:

Celje je ostalo trećeplasirano sa 44 boda i do kraja ih očekuje velika borba za izlazak na evropsku scenu.

U narednom kolu Olimpija ide na nezgodno gostovanje kod Mure, dok Celje dočekuje ekipu Domžala.