Celtic opet bolji od Rangersa
McDonald prima čestitke od saigrača

M. Maksimović

Po drugi put u 11 dana fudbaleri Celtica su savladali ljutog gradskog rivala, ekipu Glasgow Rangersa, ovaj put 3:2 i sada imaju pet bodova prednosti...

Glasgow Rangersi imaju čak tri utakmice manje, dvije iz tzv regularnog dijela sezone'' odnosno jednu iz sadašnje Lige za prvaka.

287. Old Firm je ponudio dosta uzbuđenja. Celtic je poveo u 4. minuti golom McDonalda, ali gosti uzvraćaju. Nakon kornera Weir u 17. minuti glavom pogađa za 1:1. 12 minuta kasnije gosti vode, Cousin je strijelac. Ipak do odmora je Celtic izjednačio McDonald je opet bio strijelac.

Pitanje pobjednika riješeno je dvadeset minuta prije kraja. Broadfoot u kaznenom prostoru ruši junaka utakmice McDonalda, a siguran sa  bijele tačke je Robson. U samom finišu utakmice crveni karton je zaradio Whittaker. Saša Papac je odigrao cijelu utakmicu.