Celtic protiv Kilmarnocka spašavao bod

Škotska Premier liga, 17. kolo

Celtic je u utakmici 17. kola škotske Premier lige spašavao bod na domaćem terenu protiv Kilmarnocka (1:1).

Kilmarnock je poveo u osmoj minuti drugog dijela nakon što je Irac Conor Sammon pobjegao domaćim igračima, te matirao golmana Celtica Frasera Forstera.

Drugoplasirani Celtic poraza je spasio Norvežanin Thomas Rogne u 84. minuti. Ovim bodom Celtic je prednost vodećeg Rangersa smanjio na dva boda, stim da ih očekuje domaća utakmica sa gradskim rivalom do kraja sezone.

Kilmarnock ostaje na petom mjest tabele sa 24 boda.