Celtic se prošetao Tynecastleom
Brown i Wanyama

Hearts demoliran na svom terenu

Celtic je u okviru 25. kola škotske Premier lige ubijedljivo slavio nad Heartsom rezultatom 4:0.

Već u prvom poluvremenu moglo se naslutiti šta će se desiti. Scott Brown je već u 3. minuti doveo goste u vodstvo.

Nije trebalo Celticu dosta vremena da postigne još jedan pogodak. Victor Mugabe Wanyama, kenijski veznjak, udvostručio je vodstvo u 20. minuti.

Joseph Christopher Ledley u 31. minuti postigao je pogodak za 3:0, a tim rezultatom završen je prvi dio utakmice. Konačan rezultat postavio je Gary Hooper u 60. minuti.