Celticu Old Firm
Trenutak odluke

M. Maksimović

U velikom, trećem ovosezonskom Old Firmu derbiju, Celtic je savladao Glasgow Rangers 2:1. Ovom pobjedom Celtic je opet dijelimično učinio prvenstvo zanimljivijim, iako Rangersi imaju dvije utakmice manje..

U prvom poluvremenu Celtic je igrao dosta dobro, lopta je u glavnom bila na polovini gostiju. Onda je stigla 20. minuta, Nakamura je šutirao jako sa oko 25 metara, lopta je dobila efej i McGregor nije mogao sačuvati vlastitu mrežu. Na početku drugog dijela u igru je ušao napadač Nacho Novo, koji samo deset minuta kasnije iz voleja pogađa za 1:1.

U 70. minuti nova uzbuđenja. Nakamura je centirao, Cuellar je igrao rukom, pa je dosuđen jedanesterac za Celtic, a Cuellar je dobio crveni karton. Ipak McGregor '' čita'' McDonalda, pa ostaje 1:1. Samo par minuta, nakon penala, McGregor je napustio igru zbog povrede. Sa igračem manje Rangersi su bili na korak do osvajanja tri boda vrijedna titule, ali onda Jan Vennegoor of Hesselink u drugoj minuti sudijske nadokande postiže pobjedonosni gol. Saša Papac je dosta korektno obavio svoj zadatak za svih 90 minuta koliko je proveo na terenu. Rangersi imaju bod i dvije utakmice više od Celtica, ali opet se moraju vratiti na Celtic Park 27. ovog mjeseca.