Četveroligaš izbacio Spahićev HSV

Borussia, Bochum i Freiburg sigurni

Emir Spahić i HSV neslavno su prošli u prvom kolu njemačkog DFB Pokala.

HSV je gostovao u Jeni kod četveroligaša, koji je priredio veliko iznenađenje i slavio s 3:2 nakon produžetaka.

Gerlach je u 15. minuti doveo domaće u vodstvo, Olić je izjednačio u 49. minuti na 1:1, a Srbin Velimir Jovanović u 58. minuti donio ponovo prednost i Jeni. HSV se spasio duboko u sudijskoj nadoknadi kada je Gregoritsch pogodio za produžetke. Jena je uspjela da dođe i do trećeg gola i na kraju velikog slavlja.

Spahić je igrao 120 minuta, te je dobio javnu opomenu za goste iz Hamburga, koji su se prerano oprostili od Kupa.

Borussia Dortmund je bez problema odradila gostovanje kod Chemnitzera (2:0). Strijelci za goste iz Dortmunda bili su Aubameyang i Mkhitaryan. Freiburg je sa 5:0 deklasirao u gostima niželigašku ekipu Barmbek-Uhlenhorst uz četiri gola Petersena, dok je jedan gol postigao Schuster.

Uvjerljiv je bio i Bochum, koji je kod Salmrorha bio bolji sa 5:0, uz hat-trick Teroddea i dva pogotka Terrazzina.

DFB Pokal, 1. kolo:
CZ Jena - HSV 3:2 nakon produžetaka (Gerlach 15, Jovanović 58, Pleises 106/ Olić 48, Gregoritsch 94)
Barmbek-Uhlenhorst - Freiburg 0:5 (Petersen 2, 45, 61, 63, Schuster 71)
Chemnitzer - Borussia D. 0:1 (Aubameyang 25, Mkhitaryan 82)
Salmrohr - Bochum 0:5 (Terodde 40, 49, 59, Terrazzino 64, 91)