Chelsea preksočio Arsenal
Strijelac za 2:0

M. Maksimović

''Super nedelja'' Premiershipa, završila je pobjedama Manchester Uniteda i Chelsea.Manchester je na na Old Traffordu savladao Liverpool sa 3:0.

Domaćini su poveli u 34. minuti, Wes Brown je prekinuo napad Liverpoola, pa je onda nakon centrašuta Rooneya glavom pogodio za 1:0. U finišu prvog poluvremena Mascherano je ''pocrvenio'' .Igrača više Manchester je maksimalno iskoristio.
U finišu utakmice,  Cristiano Ronaldo (79.) i Nani (81) postižu golove za sigurnu pobjedu '' crvenih đavola''.

U posljednjem susretu 31. kola Chelsea je na Stamford Bridgeu pred 41.824 gledatelja pobijedio Arsenal 2:1."Topnici" su poveli golom Bacarya Sagne u 59. minuti, ali je Chelsea u posljednjih 17 minuta utakmice uspio preokrenuti rezultat, a oba gola postigao je Didier Drogba. Prvi u 73. minuti, a drugi osam minuta kasnije.

Ovom pobjedom Chelsea je preskočio Arsenal i sada se nalazi na drugom mjestu sa 68 bodova, pet manje od lidera prvenstva Manchester Uniteda. Arsenal je početkom februara bio na prvom mjestu Premiershipa sa pet bodova viška pred Manchesterom, međutim u idućih pet nastupa je četiri puta remizirao i jednom izgubio, pa je sada treći.

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: