Cimos traži ponavljanje utakmice sa Gorenjem

Treće poluvrijeme derbija rukometnog prvenstva Slovenije

Adnan Beganović

Derbi susreta rukometnog prvenstva Slovenije između Gorenja i Cimosa (27:26) dobio je i svoje treće poluvrijeme. Naime, čelni ljudi Cimosa uvjereni su da su na spomenutom susretu oštečeni, te su shodno tome uložili žalbu na registraciju utakmice.

Cimos se žalio na grešku zapisničkog stola koji je prema njima napravio kardinalnu grešku u 56. minuti susreta kada su sudijskom paru signalizirali nepravilnu izmjenu, zbog čega je Bojan Skoko isključen na dva minuta.

U tim momentima susret se "lomio", pa u Cimosu smatraju da je ova greška direktno uticala na rezultat. Takmičarskoj komisiji rukometnog saveza Slovenije čelni ljudi Cimosa dostavili su kao dokaz video snimku i od iste traže da donese odluku o ponavljanju utakmice.