Collet objavio konačni spisak Francuza za SP

Mundobasket

Collet objavio konačni spisak Francuza za SP

Edmir Škorić

Bez Tonyja Parkera će Francuska igrati od 30. avgusta do 14. septembra na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

Iako nema zvijezde San Antonio Spursa, Francuzi su svakako favoriti za zlatnu medalju na Mundobasketu. 

Selektor Vincent Collet pozvao je sljedeće igrače: Thomas Heurtel, Antoine Diot, Edwin Jackson, Evan Fournier, Nando De Colo, Nicolas Batum, Boris Diaw, Mickaël Gelabale,  Joffrey Lauvergne, Florent Pietrus, Ian Mahinmi, Rudy Gobert.

Francuska će se za prolaz u drugi krug boriti sa Španijom, Srbijom, Brazilom, Egiptom i Iranom u grupi A. Prvi protivnik bit će im Brazil u Graanadu 30. avgusta.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.