Cruzeiro bolji od Gremia
Paulista proslavlja pogodak

Copa Libertadores

Adnan Beganović

U prvom susretu polufinala Cope Libertadores Cruzeiro je na svom Mineirao stadionu u Belo Horizonteu pobijedio Gremio 3:1 i tako stekao solidnu prednost pred revanš susret koji je na rasporedu u sljedeći četvrtak u Porto Alegreu.

Utakmica je obilovala brojnim prilikama s obe strane, a da je konačan rezultat bio povoljniji za Gremio uopšte ne bi bilo nezaslužene.

Pogotke za Cruzeiro postigli su Paulista u 37., Wagner u 47. i Fabinho u 67. minuti susreta, dok je jedini pogodak za goste postigao Souza u 79. minuti.

U drugom polufinalu sastaju se argentinski Estudiantes iz La Plate i urugvajski Nacional iz Montevidea.

Copa Libertadores, polufinale, 1. utakmica:
Cruzeiro - Gremio 3-1 (Wellington Paulista 37, Wagner 47, Fabinho 67 / Souza 79).