Crystal Palace razbio Stoke, trijumfovao i Southampton

Premier liga

Crystal Palace i Southampton slavili su domaće pobjede u mečevima petog kola engleske Premier lige.

Southampton je tek u petom susretu ove sezone stigao do pobjede u Premier ligi. Domaćin je nadigrao Swansea, a gol za pobjedu postigao je Charlie Austin u 75. minuti.

Crystal Palace je pred svojim navijačima deklasirao očajni Stoke sa viokih 4:0. Mrežu gostiju načeo je Tomkins u devetoj, a Dann dvije minute kasnije povisio na 2:0.

U nastavku su McArthur i Townsend riješili pitanje pobjednika, a Arnautović je u zadnjim sekundama nadoknade postavio konačnih 4:1.

Stoke je zakovan za dno sa samo jednim bodom, dok je Crystal Palace na osmom mjestu sa sedam bodova.

Premier liga, 5. kolo:

Crystal Palace - Stoke 4:1 (Tomkins 9, Dann 11, McArthur 71, Townsend 75/ Arnautović 94)

Southampton - Swansea 1:0 (Austin 64)