
Strijelci raspoloženi u 1. kolu Cvajte
Golčina Gigovića obilježila početak fudbalske sezone u Njemačkoj, ali Kiel doživio šok u 99. minuti
Odigrana su četiri duela prvog kola njemačke Cvajte u subotnjem terminu od 13 sati i strijelci su bili veoma raspoloženi. Vidjeli smo 14 pogodaka na četiri susreta.
Subota je obradovala i selektora reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergeja Barbareza.
Paderborn i Holstein Kiel odigrali su sjajan meč koji je završen trijumfom domaće ekipe rezultatom 2:1, a gol za goste postigao je naš Armin Gigović.
Pogodak je Gigović postigao u 85. minuti utakmice i to fenomenalnim udarcem iz slobodnjaka. Pogodak pogledajte OVDJE.
Prethodno je ja domaće pogodio Hoffemier u 29. minuti susreta.
Trijumf Paderbornu donosi Bilbija u devetoj minuti sudijske nadoknade vremena.
Oglasi
Karlsruher i Munster odigrali su također odličan duel koji je završen rezutlatom 3:2 za Karlsruher, a u domaćoj ekipi zbog bolesti nije bilo Dženisa Burnića.
Darmstadt je deklasirao Bochum sa 4:1 i tako pokazao gostima da se neće baš ekspresno vratiti u Bundesligu kako su najavljivali.
Svoj duel prvom kolu odigrali su Elversberg i Nurnberg, a završen je rezultatom 1:0. Domaćini su do gola došli u finišu utakmice.
2. Bundesliga, 1. kolo:
Darmstadt - Bochum 4:1
Elversberg - Nurnberg 1:0
Karlsruher - Munster 3:2
Paderborn - Hosltein Kiel 2:1
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.