Dan za pamćenje: Palestina napravila historijski rezultat!

Prvi bod na Azijskom Kupu u historiji

Fudbalska reprezentacija Palestine danas je napravila jedan od najvećih uspjeha od svog osnivanja.

Na utakmici Azijskog Kupa, Palestina je u prvom kolu grupe B odigrala neriješeno sa favorizovanom Sirijom (0:0) i tako osvojila svoj prvi bod na Azijskom Kupu u historiji.

Sirija je većim dijelom susreta bila bolji tim na terenu, a od 68. minute je bila u brojčanoj prednosti na terenu nakon isključenja Saleha.

Ipak, Palestinci su se u preostalih 20-ak minuta uspjeli odbraniti i sačuvati svoj gol, te proslaviti historijski rezultat.

U grupi B se još nalaze Jordan i Australija, s kojom će Palestina odigrati svoj naredni meč i to za pet dana.