Nastavljeno ljeto katastrofe za Barcelonu
Foto - EPA

Olmo sve dalje od kluba

Nastavljeno ljeto katastrofe za Barcelonu

Midhat Šljivak

Večeras je nastavljeno ljeto katastrofe za Barcelonu. Dani Olmo sve je dalje od dresa katalonskog kluba.

Nakon Nica Williamsa Barcelona je večeras vjerovatno ostala i bez mogućnosti angažovanja Danija Olma iz RB Leipziga. Njemački tim polako zatvara vrata pregovora.

Rukovodstvo tima iz Leipziga ne želi prihvatiti nikakvu opciju plaćanja u odvojenim ratama. Mediji bliski Barci smirivali su navijače navodima kako će sve biti kako treba, no Olmo je trenutno poprilično daleko od dresa Barce.

List Sport večeras donosi informacije kako je trenutno veoma teško očekivati da katalonski velikan može završiti transfer.

"Leipzig nimalo ne olakšava pregovora za Danija Olma. Ne prihvataju nikakvo plaćanje u ratama", navodi Sport i dodaje se:

"Trenutno, Dani Olmo je veoma daleko od Barcelone. Leipzig i Barca nisu ni blizu dogovora."

Oglasi

I dok klub očigledno zbog financijskih problema ne može završiti ovaj transfer, predsjednik kluba Joan Laporta sam sebe tješi riječima kako je Barca najveća na svijetu i da može dovesti bilo koga.

"Mi smo najuspješniji klub u svijetu sporta. Naravno da ćemo kupiti igrača na tržištu ako nam je potreban. Ipak, naša filozofija je da otkrivamo i razvijamo mlade talente", rekao je Laporta.

Nažalost, Barcelona trenutno nije u mogućnosti raditi velike transfere bez obzira na to što priča Laporta. Finansijska situacija je takva da prije svega moraju prodati igrače kako bi došli u situaciju da izađu na tržište.

Određeni igrači se spominju kao potencijalne 'žrtve' zbog dovođenja Olma. Međutim, za sada se ne nazire neki ozbiljan posao katalonskog velikana.

Oglasi

Joao Felix je ponovo opcija

Ako ne uspije dovesti Danija Olma do kraja prijelaznog roka Barcelona će se okrenuti starom znancu Joau Felixu.

Portugalski fudbaler otpisan je u redovima Atletico Madrida. Ipak, njegov ogroman ugovor je problem za sve i malo je timova koji su spremni da ga kupe.

Posudba je jedna od opcija. Atletico je navodno spreman ponovo poslati ofanzivca u Barcelonu, baš kao što je to slučaj bio i prošle godine.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Ipak, katalonski tim neće posegnuti za ovom opcijom sve do kraja prijelaznog roka. Do tada će svim silama pokušati dovesti Olma.

Felix je za sada rezervni plan, no mnogo izvjesniji nego što je to Dani Olmo.

Zaprati Barcelona, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Barcelona Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

Mostarac94
Ma sta ih briga, dobili su Real na pripremama dosta od njih za ovu sezonu
3 3

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi