Zvijezda Intera ne može oprostiti Inzaghiju ono što je uradio: "Odlazim, ne želim raditi s njim"

Zvijezda Intera ne može oprostiti Inzaghiju ono što je uradio: "Odlazim, ne želim raditi s njim"

Edmir Škorić

Teška noć je iza igrača i navijača Intera, nakon što je klub doživio pravi debakl i izgubio finale Lige prvaka u Minhenu od PSG-a sa 5:0.

Bivši prvak Evrope nadao se novoj tituli na Starom kontinentu, dok su Parižani bili motivisaniji nego ikad prije da dođu do svoje prve. I na kraju, nije bilo nimalo neizvjesnosti, jer je prvak Francuske demolirao Nerazzurre utrpavši im čak pet komada.

Inter je bio nemoćan, neprepoznatljiv, a navijači su nakon utakmice tražili odlazak Simonea Inzaghija. Italijan je navodno uveliko na putu za Saudijsku Arabiju, jer mu je Al Hilal ponudio ugovor koji se ne odbija. On je odluku donio i prije finala, što naravno ljuti navijače.

U slučaju da Inzaghi i ostane, jedna od Interovih zvijezda najavljuje odlazak. Prema talijanskom portalu Gazzetta.it , talijanski reprezentativac je potpuno nezadovoljan svojom minutažom, a najviše ga je pogodilo jer nije dobio priliku u finlu Lige prvaka.

Trener Nerazzurra odlučio se za druge zamjene umjesto bivšeg veznog igrača Sassuola, pa je Davide Fratessi zaprijetio da ide iz kluba u slučaju da Inzaghi ostane,

Oglasi

Novine u Italiji izvještavaju da je tokom utakmice 25-godišnjak prišao treneru. On ga je potapšao po ramenu, ljutito ga pitajući zašto nije dobio priliku ući u igru. Tokom cijele sezone Inzaghi nije vjerovao Fratessiju.

I istina je da je Frattesi ostavio svoj trag kao super zamjena. Postigao je odlučujuće golove i protiv Bayerna i protiv Barcelone u Ligi prvaka. Osjećao je da bi slično mogao napraviti i sinoć, ali je ostao do kraja na klupi.

No, kao i u januaru, Fratessi je shvatio da mu nema sreće u klubu dok je tu Inzaghi, pa je najavio odlazak, a navodno je nekolicini saigrača rekao da ne želi više da radi s njim i da odlazi u slučaju da ovaj ipak ostane.

Izgledalo je da će Inter imati savršenu sezonu, bio je u borbi za Scudetto do samog kraja, igrao finale Lige prvaka, ali je sve izgubio, uključujući i Kup te Superkup, gdje je u oba navrata poražen od gradskog rivala Milana.

Inzaghi je radio sjajne stvari kada je došao iz Lazija, no 49-godišnjak je shvatio da je lijepoj priči došao kraj. Prethodno je osvajao Scudetto 2024. godine, tri puta i Superkup Italije s Nerazzurrima, te dva puta Kup Italije. Kup i Superkup je još osvajao kao trener Lazija.

Šta je Inzaghi rekao nakon debakla u finalu?

"Ponosan sam na put kojim smo krenuli. Naišli smo na jaču momčad koja je zasluženo osvojila Ligu prvaka. Loše smo pristupili utakmici i olakšali PSG-u. Težak je ovo poraz koji ne briše ono što smo napravili. Trebao sam i ja biti bolji, ali ne smijemo zaboraviti ono što smo postigli. Nismo uzeli trofeje, ali smo bili dobri".

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Je li mu ovo oproštaj od Intera?

"Vidjet ćemo u sljedećih nekoliko dana. Previše je gorčine nakon drugog izgubljenog finala u tri godine. Bit će vremena da o svemu mirno razgovaram s klubom. I u klubu osjećaju gorčinu, ali su uvijek uz nas."

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najčitanije iz kategorije