Predsjednik Napolija za Rai Sport

De Laurentiis: Ne razmišljamo o naslovu

Edmir Škorić
Teme:

Aurelio De Laurentiis, predsjednik italijanskog Napolija, naglasio je da njegova ekipa ne razmišlja o osvajanju Scudetta.

Napoli je trenutno trećeplasirana momčad u Seriji A poslije pet odigranih kola, ali su pobjedama nad velikanima Milanom (3:1) i Interom (3:0) pokazali da će i ove godine biti u samom vrhu, a mnogi im predviđaju i osvajanje titule.

"Razmišljamo isključivo i samo o sljedećoj utakmici. Bilo bi jako loše i neobjektivno već sada razmišljati o naslovu, jer bi mogli biti previše uzbuđeni ili razočarani na kraju sezone", kazao je De Laurentiis za Rai Sport, dodavši:

"Radio sam tri godine s Mazzarrijem (trener Napolija, op.a) i imamo svoje načine. Želio bih biti među prvih pet, a zatim uživati u neizvjesnosti posljednja dva mjeseca".

Napoli će, nakon što se završi pauza zbog odigravanja kvalifikacijskih utakmica, igrati s Parmom. Ta utakmica na programu je 15. oktobra.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.