Debakl Bayerna
Očaj na licima igrača Bayerna

U derbiju kola Werder deklasirao Bayern

M. Maksimović

U Bundesligi je danas odigrano pet utakmica, što se tiče naših igrača tek je aktivan bio Ivan Radeljić u dresu Cottbusa. Cottbus je na svom terenu ugostio Bochum koji je na kraju ostao neporažen.

Domaćini su poveli golom Danca Dennisa Sörensena u 13. minuti. Gosti su gol vrijedan jednog boda postigli nakon dvije minute igre u nastavku. Anthar Yahia bivši igrac Nice je bio strijelac. Ivica Radeljić je igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Savo Pavičević

Od pet odigranih utakmica svakako da je najglasnije odjeknuo debakl Bayerna derbiju. Ekipa Thomasa Schaafa je očitalu pravu lekciju Jürgenu Klinsmannu i njegovoj ekipi.

Rosenberg je načeo mrežu Rensinga nakon pola sata igre, a prije odlaska u svlačionice, vodstvo gostiju je udvostručio Naldo. Pauza na poluvremenu nije pomogla igračima Bayerna jer je Özil u 54. minuti povisio na velikih 3:0. Već tada se mogla ''osjetiti'' katastrofa Bayerna. Claudio Pizarro je u 59. minuti je pogodio za 4:0, a  Rosenberg  je u 67. minuti svojim drugom golom podigao na 5:0.

Tim Borowski je od 1996. do 2008. godine bio igrač Werdera, a danas je postigao protiv svog bivšeg kluba dva gola. Dva koja na kraju ništa ne znače, jer je Bayern na kraju teško stradao 2:5. Posljednji put na svom terenu ovako 1979. godine u susretu sa Arminijom 0:4.

Arminia na svom terenu nije imala problema protiv Kölna, posao je završen u tri minute.Gosti su se držali do 74. kada domaće u vodstvo dovodi Kamper. Samo tri minuta kasnije Mondragon ponovo vadi loptu iz svoje mreže, krivac  je njegov saigrač McKenna.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Tri boda u gostima je uzela Hertha i to u M'gladbachu. Jedini gol na utakmici je zabio Gojko Kačar nakon samo 11 minuta igre. Schalke je sretno i spretno osvojio tri boda protiv Eintrachta iako igrači Freda Rutena nisu postigli gol. Zato jeste Ochs sam sebi četiri minute prije kraja prvog dijela. Gosti iz Frankfurta su od 34. minute igrali sa igračem manje jer je crveni karton zaradio Chris.