Debakl Čelika, trijumf Borca
Šilić dao dva gola i imao dvije asistencije

Večerašnji mečevi Premijer lige BiH - 2. kolo

U večerašnjim utakmicama drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu Široki Brijeg je deklasirao Čelik sa 4:0, a Borac je Banjaluci pobijedio Orašje, minimalno 1:0.

U fer i korektnoj utakmici na «Pecari» Širokobriježani su rasturili Čelik, i tako na najbolji način najavili odličnu formu pred duel drugog pretkola Kupa UEFA kojeg kao domaćini igraju u četvrtak protiv turskog Besiktasa. Najbolji pojedinac susreta sa večeras lošim Zeničanima bio je Dalibor Šilić, kapiten «plavih» koji je postigao dva gola i zabilježio dvije asistencije. Šilić je dao pogotke u 5. i 8. minutu i nagovijestio potom Čelika, a ekipu trenera Ive Ištuka dotukli su Bubalo u 29. minutu, te Zovko u 84.

Na Gradskom stadionu u Banja Luci Borac je teškom mukom stigao do tri boda, zahvaljujući Ognjenu Vrašnješu koji je, ispostavilo se, golom u 23. minutu odlučio pobjednika meča. Orašani su imali svoje prilike, no nisu ih iskoristili u finišu meča, te su ostali bez remija.

Drugo kolo biće kompletirano sutra naveče kada Slododa od 20:30 sati na «Tušnju» dočekuje Posušje.

Zaprati FK Borac, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: